ZVÍŘECÍ SEZNAMKA Sama se bojím, potřebuju páníčka, štěká skoro-jezevčík Dorinka

01. 06. 202220:31
ZVÍŘECÍ SEZNAMKA Sama se bojím, potřebuju páníčka, štěká skoro-jezevčík Dorinka
foto: Nikola Balcarová (stejně jako ostatní snímky v článku)/Dorinka

„Sama jsem ještě byla vlastně ještě štěně a už jsem se stala mámou. Nikdo neví, kde jsem žila, kde zůstaly moje děti, co jsem si musela zažít. Našli mě pobíhat u lesa, dlouho mě odchytávali, moc jsem se bála, a nakonec jsem se s úlevou zabydlela u tety v dočasce.“ Tak začíná příběh roční Dorinky. Jak bude pokračovat, je i na vás.

  • Hledám vztah: vážný, přátelský
  • Jsem: fenka heterosexuální
  • Věk: 12 měsíců 
  • Rasa: kříženec
  • Postava: štíhlá
  • Bydliště: zatím „dočaska“
  • Velikost: malá (do 30 cm)
  • Hodím se: k ostatním psům, na zahradu, do bytu, pro aktivní majitele

Co o sobě ještě štěkla Dorinka?

Jmenuji se Dorinka a jsem asi 10 - 12 měsíční holčička, vážím 12 kilo a vypadám jako větší jezevčík, ale jistě ve mně bude ještě další utajená rasa. Když mě našli, byla jsem sotva dva týdny po porodu, ale moje děti už nikdy nikdo neviděl. Měla jsem v hlavě zmatek, cloumaly se mnou hormony, emoce, bála jsem se, je jasné, že jsem asi nepoznala nim moc dobrého ve svém krátkém životě. Zvykla jsem si na dočasnou rodinu, miluju tetu, jsem její velký mazel a nespouštím ji z očí. Na svého člověka se velmi fixuju, chci někam patřit a najít svoje vlastní a trvalé zázemí, spokojeně žít. S pejsky si ráda hraju i dovádím a užívám si štěněcí rošťárny, ale když se cítím ohrožena, umím také pouštět hrůzu, což je pochopitelné. Ráda bych našla trpělivější, milující páníčky, kteří budou laskaví, citliví, ale zároveň mi ukáží správnou výchovu a řád. Vaše Dorka."

A co říká Dočaska?

Dorinka je sotva roční fenečka, malého vzrůstu, váží 12 kilo. Je to kříženka, která byla nalezena, jak zmateně pobíhá u lesa, velmi krátce po porodu štěňat, které bohužel nikdo neobjevil a jejich osud neznáme. Zpočátku se hodně bála a vlastně nic moc neznala, ale od začátku byla zcela čistotná. Je to aktivní až temperamentní holka, je hravá, veselá, velmi mazlivá a extrémně se váže na své majitele, s čím je potřeba pracovat.

Je to velký mazel a miluje drbání, přítomnost a pozornost svého člověka. S pejsky vychází dobře, ale v určitých situacích, kdy se cítí ohrožena, může reagovat ze strachu nevyrovnaně. Na veterině je ve stresu, vyhovovalo by jí klidně prostředí, domek se zahradou a velmi častá společnost majitelů, samotu zatím nezvládá. Předčasné mateřství, ztráta štěňat i zázemí, ať už jakéhokoliv, v kombinaci s hormonálními změnami, na ní zanechalo stopy. Autem jezdí bez problémů, vodítko se hezky naučila, v neznámém rušném prostředí ale bude nejistá, výhodou bude hodný psí parťák, který pro ni bude oporou a vyrovnanějším vůdcem.

Dorinka bude potřebovat empatické, zodpovědné majitele, na které si musí zvyknout, kteří ji dají pocit jistoty, budou jí oporou a u kterých najde stabilní vyrovnané zázemí. Je to moc hodná a holka, potřebuje hodně lásky, ale také pracovat i nadále na výchově a socializaci.

Dorinka je odblešená, odčervená, čipovaná, kastrovaná a bude kompletně očkovaná. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Návštěva možná po dohodě s Irenou ve Vraném nad Vltavou. Vážní zájemci, pište info o sobě na mail dipu@seznam.cz, nebo volejte 602 259 705.

Spolek Dočasky De De, z.s. poskytuje azyl týraným a opuštěným pejskům, připravuje je na nový začátek a hledá pro ně nové a lepší domovy. Přijímá pejsky bez domova, týrané, z nevhodných podmínek, od majitelů, kteří se o ně nemohou dále starat, ale také ty, kteří zůstali dlouhé roky v útulku, bez socializace, inzerce a šance dostat se někdy domů. Celý tým je složený z dobrovolníků bez nároku na jakoukoliv odměnu.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných